Sesja ślubna we Włoszech to marzenie wielu Młodych Par.

Są takie miejsca na ziemi, do których chce się wracać tak często, jak to tylko możliwe. Dla nas takim miejscem są Włochy. Sami nie wiemy, dlaczego – czy to ten klimat, ta przyroda, architektura, ci ludzie, ten język, czy może po prostu fakt, że to właśnie do Włoch wybraliśmy się na pierwszą wspólną wycieczkę zagraniczną (a było to dawno, dawno temu). Słoneczna Italia to zdecydowanie nasza największa zagraniczna miłość, dlatego za każdym razem ogromnie się cieszymy, gdy czeka nas sesja ślubna we Włoszech.

Na sesje ślubne i śluby we Włoszech zaczęliśmy jeździć dzięki Lidii Wandas, założycielce firmy 5 Events.  Gdy Lidia po raz pierwszy zadzwoniła do nas z propozycją sfotografowania ślubu oraz wykonania sesji ślubnej we Włoszech, a dokładniej w rejonie Cinque Terre, to – wstyd się przyznać – nie mieliśmy bladego pojęcia, gdzie ten rejon we Włoszech się znajduje. Teraz z przyjemnością polecamy każdemu, aby podczas zwiedzania Włoch koniecznie zahaczyć choć dosłownie na kilka dni o południową część Ligurii. Tam właśnie jest Cinque Terre (pisane w skrócie 5Terre).

Swoje pierwsze kroki na liguryjskiej ziemi postawiliśmy w maju 2014 r. Od tego czasu za nami już mnóstwo sfotografowanych sesji i ślubów w tym rejonie. Mamy tam swoje ulubione miejsca, dlatego Młode Pary zawsze mogą liczyć na poradę z naszej strony, co się sprawdzi podczas sesji, a co nie, gdzie warto pojechać i o której godzinie, a co lepiej odpuścić. Cinque Terre to w wolnym tłumaczeniu “pięć krain”, obejmujących miasteczka: Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore.

To są najbardziej popularne miasteczka tego rejonu, pełne kolorowych domków wznoszących się na skałach nad brzegiem morza. Dojazd autem do tych miasteczek jest dość mocno utrudniony, ze względu na liczne zakręty. Dlatego też najlepiej, najszybciej i najtaniej przemieszczać się pociągiem. Uważamy, że widok Panny Młodej w sukni ślubnej już nikogo w pociągu nie dziwi… bo Cinque Terre to najpopularniejszy rejon na sesję ślubną w Ligurii.

Jednak zdecydowanie warto też odwiedzić również pobliskie Portovenere czy miasteczko Bonassola. W zasadzie do Portovenere i Bonassoli mamy chyba największy sentyment. To właśnie Bonassola była naszą pierwszą bazą noclegową. Miasteczko to nie jest aż tak oblegane przez turystów jak główne miasteczka Cinque Terre, ale jednocześnie jest bardzo urokliwe, pełne wąskich uliczek, przytulnych knajpek i kolorowych domków. Dodatkowym atutem jest sporych rozmiarów kamienisto-piaszczysta plaża. A jeśli chodzi o kameralny ślub we Włoszech albo ślub tylko we dwoje, to Bonassola ze swoją malutką kapliczką na skale nad brzegiem morza, jest wręcz wymarzonym miejscem na ceremonię zaślubin.

Portovenere zaś rozciąga się nad Zatoką Poetów. Najłatwiej dostać się tam promem z największego miasta regionu – La Spezia albo samochodem. Niestety parking sporo kosztuje, no ale czego się nie zrobi dla tak cudnych widoków! Sesja ślubna w Portovenere najczęściej jest przez nas fotografowana w pakiecie z fotoreportażem ślubnym, tuż po ceremonii w kościółku na skale, w trakcie spaceru do restauracji.

Sesja ślubna we Włoszech w naszym wykonaniu to nie tylko sesja ślubna w Ligurii. Mieliśmy też kilka razy okazję fotografować w Toskanii, tak że część poniższych zdjęć to również sesja ślubna w Toskanii. Za nami zdjęcia głównie w północnej jej części (Piza, rejon Viareggio), ale mamy wielką nadzieję, że będzie nam dane również udać się w głąb Toskanii, o której tak wiele dobrego słyszeliśmy.

Jeśli nie tylko sesja ślubna we Włoszech, ale również ślub we Włoszech jest waszym pragnieniem, to z ręką na sercu możemy Wam powiedzieć, że nie ma lepszego organizatora ślubu marzeń za granicą, jakim jest właśnie firma 5 Events. Za śluby we Włoszech są głownie odpowiedzialne dwie Agnieszki – jedna jest konsultantką ślubną po polskiej, a druga po włoskiej stronie. Oczywiście 5 Events ma jeszcze kilka innych wedding plannerek. Z ich pomocą możecie zaprojektować swój romantyczny ślub marzeń w każdym innym miejscu na świecie – a my chętnie podejmiemy się sfotografowania go! O wolny termin i cenę pytajcie w zakładce kontakt.